Як вибрати собаку

Чи готові Ви до появи собаки у вашому домі? Психологічний та тактичний момент вибору цуценя Джек Рассел Терьера. Як не помилитися з заводчиком? Про це – в статті.

Джек Рассел – це весела та рухлива собака, яка чудово підходить в якості собаки-компаньйона, мисливця і просто домашнього улюбленця. У даній статті ми звернемо увагу на декілька важливих моментів, які стосуються вибору цуценя Джек Рассел Терьера.

Ви кінцево вирішили , що хочете собаку?

Якщо ви стверджено відповіли на це питання, то задайте собі наступне питання – ви впевнені, що готові саме до цієї породи? Джек – стрибучий та активний малюк, якому потрібно багато уваги, прогулянки, заняття спортом. Якщо ви зможете забезпечити йому такі умови – це ваша собака!

Тер’єри добре уживаються з людьми, які ведуть активний спосіб життя, часто бувають на свіжому повітрі. Тобто, купувати Джек Рассела в якості подарунка старшим людям – буде помилкою.

Ще одне питання, яке вам слід задати собі – для чого вам собака? Чи збираєтеся ви брати участь з нею у виставках, в’язати її в майбутньому, брати участь в спортивних змаганнях для собак або, наприклад, Джек Рассел потрібен вам для полювання.

Якщо собака потрібна виключно як активний домашній улюбленець, то на деякі стандарти породи, які не “дотягують” до ідеалу ви зможете закрити очі. Але для того, щоб виростити майбутнього чемпіона, вам потрібно вибрати породного цуценя в хорошому розпліднику у заводчика.

Як вибрати Джек Рассел Тер’єра розпліднику у заводчика?

Дуже важливо перед тим , як ви будете купляти цуценя (якщо є можливість), відвідати декілька розплідників: поспілкуватися з заводчиками, розглянути цуценят. В хорошому розпліднику вам не будуть надто нав’язливо рекламувати і розхвалювати своїх цуценят, а підтвердять це відповідними фактами.

Розплідник ELPIS STAR вже 5 років займається породою Джек Рассел Тер’єр. За цей час ми виробили суворі стандарти роботи з покупцями. Навіть якщо ви не збираєтеся брати участь зі своїм Джек Расселом у виставках, здорові і міцні батьки – це запорука того, що вам дістанеться впздорова собака без психічних і фізичних захворювань.

Що робити в розпліднику?

 • Прочитайте стандарти породи, так ви зможете визначити чи немає відхилень у батьків обраного вами цуценя.
 • Попросіть заводчика розповісти (або показати) титули і досягнення батьків, нагороди з виставок, сертифікати, звання. Наприклад, досягнення наших собак ви можете подивитися ТУТ.
 • На цуценят від 2 місяців (а раніше вам його просто не продадуть) у заводчика буде: ветеринарний паспорт, щеплення, щеняча метрика, покажуть родоводи батьків та інші документи, які підтверджують їх породность, робочі якості і титули.
 • Уточніть у заводчика, чи є у цуценяти чіп або клеймо.
 • Дізнайтеся, чи готовий заводчик укладати договір при покупці собаки. Якщо ні – це тривожний дзвіночок


Як вибрати цуценя Джек Рассел Терь’єра ?

 • Купляйте цуценя починаючи з 3-місячного віку. Так ви зможете виховати собаку «під себе». У маленькому віці цуценята швидше підаються дресурі та активніше соціализируются.
 • Врахуйте, що у цуценят Джек Рассела забарвлення і типи шерсті можуть бути різними. У дитинстві – вони всі миленькі та гарненькі, але якщо хочете знати, як буде виглядати ваша собака в дорослому віці, обов’язково подивіться на батьків цуценят, а ще добре вивчіть інформацію про породу.
 • Джек Рассел Тер’єр – енергійна та впевнена в собі собака. У розпліднику звертайте увагу саме на таких малюків.
 • Навіть якщо ви не фахівець в стандартах породи, спробуйте визначити «на око», чи виглядає собака гармонійно і збалансовано. Якщо так – значить з цуценям все в порядку. Якщо сумніваєтеся – треба запитати у заводчика.
 • Джек Рассел – порода з чіткими стандартами забарвлення. Переважаючий колір – білий. Тому джек рассел чорного забарвлення не може бути повністю чорним, мова йде про чорні мітки та плями.
 • Зверніть увагу у цуциків має бути достатньо місця для ігор, чисто, різкі неприємні запахи повинні бути відсутніми.

Джек Рассел Тер’єр: ціна цуценя

При виборі цуценяти Джек Рассел Тер’єра будьте готові, що ціни можуть бути різними. Це залежить від багатьох факторів, в тому числі характеристики батьків і предків, віку цуценя і т.д.

Здорове , породне та міцне цуценя, яке буде довго радувати свою сім’ю коштуватиме від 500 $ в Україні і від 1000 $ за кордоном.

Гарна породна собака не может коштувати дешево!

Жоден заводчик не зможе продати породного тер’єра дуже дешево, так як цуценя – це не просто милий маленький малюк, це час, сили й, звичайно ж, гроші, вкладені в те, щоб цуценя народився енергійним, розумним та здоровим.

Ціна Джек Рассел Тер’єра менше 300 $ – підозріла. Швидше за все, вам попалися недобросовісні продавці, про які ми поговоримо далі.

Чому не варто купувати Джек Рассела «з рук»?

По-перше, замість породногоцуценя вам можуть підсунути метиса схожого на Джека.

По-друге, зазвичай, в таких продажах немає ніякої гарантії того, що ви купуєте здорову і міцну собаку без недоліків. Адже документів вам ніхто не надасть!

По-третє, купуючи цуценят на пташиному ринку або через дошки оголошень ви робите свій внесок в скарбничку напівлегальних собак, одним словом – надаєте ведмежу послугу, так як багато недоброспорядних «заводчиків» націлені на те, щоб наплодити якомога більше потомства, не піклуючись про генетичне здоров’я і дотриманні стандартів породи. В результаті, такі цуценята живуть менше, відчувають більше проблем у повсякденному житті.