Типи шерсті Джек Рассел Тер'єра


Типи шерсті Джек Рассел Тер'єра та догляд за нею.

Найчастіше у новоспечених власників Джек Расселів  виникають питання. Наприклад які типи шерсті бувають, чим відрізняється жорсткошерстний джек від гладкошерстного, чи викликає шерсть алергію. 

Давайте розберемо це разом.


Типи  шерсті джек рассел тер'єрів

Селекціонери, які працювали над виведенням породи, велику увагу приділяли властивостям шерсті джека.  Тому сьогодні ми маємо Джек Рассела з шерстю, яка добре відштовхує бруд, пил, дрібні колючки та воду.  Більш того, шерсть собаки здатна самоочищатися.  Це пов'язано з тим, що тер'єрів використовували як мисливського собаку, яка пролазить в лисячі нори і, звичайно ж, постійно стикалася з вологим ґрунтом і сухою землею.  Так як в ті часи догляду за шерстю не приділяли достатньо уваги, тому надавали перевагу собакам з жорстким типом шерсті, яка здатна самоочищатися найкраще.

Залежно від типу шерсті домашньому улюбленцю буде потрібен і різний догляд за нею.

Отже, собаки цієї порода бувають жосткошерстними, гладкошерстними  і з шерстю проміжного типу (брокен).

Жорсткошерстний Джек Рассел Тер'єр

Жорсткошерстний рассел тер'єр має довгу, щільну і жорстку шерсть.  Дуже мило і кумедно виглядає шерсть на бровах та борідці, так як вона трохи стовбурчиться, надаючи кумедний та заодно дуже милий вигляд. Джек рассел (жорсткошерстний) линяє не так помітно і сильно, як гладкошерстий джек.  Через пружність волоса, який нещільно прилягає до тіла, линька проходить майже непомітно, так як відмерлі волоски просто залишаються на тілі, утримуючись жорсткою шерстю.  Для того, щоб полегшити собаці линьку, для жосткошерстного джек рассела потрібна процедура тримминга.  Тримминг - це видалення відмерлої шерсті, яка готова випасти

При застосуванні професійного тримінгу, джек рассел практично не буде залишати шерсть в помешканні.  Більш докладно про процедуру тримінгу можна прочитати тут.

Якщо ви вирішили купити жорсткошерстного джек рассел тер’єра, процедуру триммингу доведеться проводити регулярно.  Це корисно для підтримки якості шерсті, і для привабливого зовнішнього вигляду.

jack-rassell-terrier-tipy-coated wool
Фото1. Джек Рассел Терьер с жестким типом шерсти


Гладкошерстий Джек Рассел Тер'єр

У гладкошерстних тер'єрів шерсть прилягає до тіла досить щільно.  Линяти така собака буде цілий рік, якщо утримувати її в квартирі, і два рази в рік, якщо в будинку.  Але нехай вас це не лякає, при своєчасному догляді ви не відчуєте незручностей черезшерсть в помешканні.

Гладкошерсті джек рассели мають щільний підшерсток - це ознака здорової шерсті.  Собаку треба вичісувати регулярно за допомогою спеціальних гумових щіток і фурмінатор.  Фурмінатори - це спеціальні щітки з залізними зубами у вигляді грабельок, які м'яко і акуратно видаляють відмерлий підшерсток.

Порада!  Не купайте свого вихованця без необхідності.  Оптимально - проводити водні процедури не частіше одного разу на місяць.  Часте купання веде до пересушування шкіри.

jack-rassell-terrier-tipy-shersti-Smooth
Фото 2. Джек Рассел Терьер с гладким типом шерсти


Брокен Джек Рассел Тер'єр

Брокен - це тип шерсті, який є проміжним між жосткошерстним волосом і гладким.  Вона теж досить щільна, але не надто довга.  Тип брокени, зазвичай, виходять від в'язки гладкошерстного і жосткошерстного джек рассела.  Такі комбінації роблять спеціально для підтримки жорсткої структури шерсті.

З огляду на те, що шерсть у собак все-таки жорстка, її необхідно також тримінгувати, як і жосткошерстного джек рассела.  Цуценят найкраще привчати до цієї процедури в ранньому віці - з 3-4 місяців.  Щоб забути про те, що таке линька собаки – треба регулярно трімінгувати, кожні 3 місяці.

У брокенів гладкі лапки і немає такої густої і пухнастої борідки.  Але все-таки вони дуже привабливі!

Цікаво! У Європі надають перевагу жосткошерстним джек рассел тер'єрам. А в нас в Україні до прикладу надають перевагу гладкошерстним джек рассел тер'єрам.

jack-rassell-terrier - tipy-shersti-broyken
Фото 3. Джек Рассел Терьер с типом шерсти брокен

Отже, давайте підведемо підсумки

▪️ Якщо ви схильні до алергії, вам більше підійдуть жостік або брокен. Врахуйте, що цей тип вшерсті вимагає особливого догляду (тримінгу).

▪️ Гладкошерсті джеки підходять тим, хто не боїться алергії. Догляд за гладкими джеками нескладний, його можна проводити в домашніх умовах.

 Одним словом, зовсім неважливо який тип шерсті у вашого улюбленця.  Головне, щоб ви його любили, а він, будьте впевнені, буде відповідати вам взаємністю.